Skip links

Satın Alma Yönetim Sistemi

Satın Alma Yönetim Sistemi, büyük yada küçük farketmeksizin tüm kuruluşlarda çok önemli bir rol oynar. Bu nedenle, satın alma sistemi yoğun bir yönetim gerektirir. Malzeme ve hizmetlerin yönetimi, satın almaların izlenmesi gibi dikkatli bir şekilde yürütülmesi gereken işlevlerdir. Çoğu şirket, bu işlemleri şirketin gereksinimlerine göre özel olarak hazırlanmış doğru ve hatasız bir şekilde kaydetmek için Satın Alma Yönetim Sistemi adı verilen iş yazılımını kullanır. Genellikle bu sistem, Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) adı verilen daha büyük bir platformun parçasıdır. Yalnızca şirket için benzersiz olarak oluşturulmuş diğer yazılım geliştirmeleriyle senkronize edilir. Son yıllarda özellikle Bulut Tabanlı ERP sistemlerine yoğun ilgi gösterilmektedir.

Her işlemi manuel olarak takip ettiğinizi düşünün, sonuç büyük olasılıkla bir felaket olacaktır. Hata yapma olasılıklarının yanı sıra, aynı zamanda bir çalışanın tüm zamanını da tüketir. Hatta şirket işi bitirmek için ek personel istihdam etmek zorunda kalır. Bu nedenle, satın alma sistemine duyulan ihtiyaç çok önemlidir. Güvenilir bir iş yazılımı şirketinin yardımıyla, yalnızca ek personel istihdam etme maliyetini azaltmakla kalmaz. Aynı zamanda tek bir tıklamayla izlemeyi çok daha kolay ve daha doğru hale getirir.

Satın Alma Yönetim Sistemi, satın alma siparişlerini izlemenize yardımcı olur. Diğerlerinin yanı sıra maliyetleri, envanteri, makbuzları ve satış siparişlerini izlemek için ödenecek hesapların kaydını tutan ayrıntılarını içeren tedarikçilerin veri tabanı olarak hizmet eder. Satış ve dağıtımla uğraşan şirketler için, otomatik satış faturası ve teklif talebi oluşturmada yardımcı bir araçtır. Talepler düzgün bir şekilde yönetilecek ve sıraya alınacak, böylece hiçbir müşteri geride kalmayacak. Fiyat farklılıkları veya fiyatlandırmada herhangi bir düzensizlik veya tutarsızlık olması durumunda, bunu sistem üzerinden yürütmeniz yeterlidir. Şirketin ihtiyaç ve gereksinimlerine göre raporların üretilmesi de mümkündür.

İnotip ile Satın Alma Yönetim Sistemi

Satın Alma Yönetim Sistemi, hata olasılığını en aza indirir. İşleri hızlandırır ve önemli miktarda para tasarrufu sağlar. Şirketi fazladan personel istihdam etmekten kurtarır. Bu da ofis malzemeleri, maaş ve diğer ofis lojistiği gibi ek masrafları ortadan kaldırmak anlamına gelir.

İnotip, inşaat, yapı ve endüstri sektörlerinde tamamen şeffaf süreç yönetimi ile, saha taleplerinde ihtiyaç duyulan tüm “Satın Alma” sürecinin her adımının izlemesi ve değerlendirilmesi ile kolay bir şekilde yönetilebilmesini sağlamayı amaçlar. Bu sebeple inşaat sektörünün ihtiyaç duyabileceği çeşitli malzeme, süreç ve hizmetler için uygun satıcılar ve uygun alıcıları bir araya getirir. Satın alımlarınızı oluşturmak, tekliflerinizi toplamak, karşılaştırmak ve hatta revizyon talep etmek için İnotip içerisinde yer alan Satın Alma Yönetim Sistemini kullanın. Hızlı ve şeffaf bir süreçle satın alma işleminizi tek noktadan tamamlayın. Aynı zaman bulut tabanlı olan  bu sistemler her zaman ve her yerde işlerinizi kolaylaştırır.

Sitemizde bulunan diğer yazılarımıza göz atmak ister misiniz?

Linklere tıklayıp daha fazla yazımıza ulaşabilirsiniz.