Skip links

Hakkımızda

inotip inovatif ticaret platformu projesi, Albasoft Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. çatısı altında geliştirilmekte olan bir ‘Satınalma ve Proje Yönetimi Platformu’ projesidir.

inotip, inşaat sektöründe çeşitli kademelerde görev yapmış çekirdek teknik ekibin geliştirdiği ve yazılım ekibinin dijital dile tercüme ettiği 2 yıllık bir girişim projesidir. Projenin hayata geçirilebilmesi için yapılan hazırlıkların ardından, Albasoft 2o19 yılında kurulmuş ve firma olarak Ar-Ge faaliyetlerine başlamıştır.

Her türden sektörde hızlanan iletişimin sonucunda kullanıcıların verimliliğini, süreçlerin berraklığını ve kaynakların değerlendirilmesini en optimum şekilde ortak paylaşım platformları ile yönetmek, geleneksel yöntemlere göre zaman, performans, şeffaflık, devamlılık ve kaynak kullanımı gibi parametrelerde gözle görülür iyileştirmeler sunuyor.

Bu projenin geliştirilmesiyle, özellikle inşaat sektöründeki dijitalleşmenin diğer üretim sektörlerinden çok daha yavaş gelişmesi ile oluşan zaman ve kaynak kayıplarının önüne geçmek ve bu denli büyük bir iş hacmi olan bir sektördeki önemli bir boşluğu doldurmak amaçlanmaktadır.

Bu proje inşaat, endüstri ve yapı sektörleri özelinde satınalma ve proje yönetimi süreçlerinin dijitalleştirilmesi amacıyla tasarlanmakta ve geliştirilmektedir.